27 Juli 2011 Dagje rivier

 

Vandaag 27 juli was het eindelijk weer zover, we mochten weer een dagje achter de snorkels aan met 2 opstappers Steef en Gerhard. En ik kon meteen van de gelegenheid gebruik maken om 2 nieuwe hengels uit te proberen die Robert had opgestuurd. Ik had van de week 2 hengels uit de Ripple Pro serie binnen gehad welke geschikt zouden zijn voor het vertikalen en eventueel ook als dropshot ingezet zouden kunnen worden.

De mannen die vandaag meegingen waren blij dat het eindelijk doorging, ze hadden in maart ook al 2 keer de pech dat we moesten afzeggen ivm het weer, en afgelopen zondag was het ook weer raak. De weergoden waren ons duidelijk niet gezind. Ze zouden dan ook eerst voor september een nieuwe data prikken, maar het bleek dat Gerhard op de valreep woensdag alsnog vrij kon krijgen. We hadden weer om 6 uur bij de helling afgesproken zodat we weer lekker vroeg op het water zouden zitten. Had de avond ervoor nog even snel nieuwe lijn op de molens gezet voor de Riplle stokjes en een fluorcarbon onderlijntje met speld er aangeknoopt. Ik ging dan ook pas om half 1 naar bed en hget wekkertje ging alweer om 4 uur, lig je eindelijk in je bed kan je niet slapen omdat je de dag van morgen al 10 x aan het afspelen bent in hoofd ( zou ik dan eindelijk weer eens een kasteel in de boot zien ). Het wekkertje ging om 4 uur snel het bedje uit, douchje nemen en een thermoskannetje koffie zetten, natuurlijk al een bakkie leut erbij, hondje uitlaten en dan snel het busje in en het bootje halen ( best druk zo 's ochtends vroeg). Om 10 voor 6 kwam ik aan bij de helling snel bootje los spulletjes erin en traileren maar, Steef en Gerhard waren ondertussen ook aangekomen. Even kennis gemaakt en hup snel de boot in want er moest natuurlijk gevertikaald worden. We zouden meteen de dichtsbijzijnde buiten bocht gaan bevissen, we hadden hier wel vaker leuk gevangen en Daantje kon ze de dag ervoor ook leuk vangen op de rivier. Snel een stukje varen, elektromotor erin en vissen maar, heb natuurlijk wel eerst nog even de basis uitgelegd van het vertikalen. Na een 20 tal minuten hadden we echter nog steeds geen beet gehad en dat op een stek die meestal wel zijn visje opleverd. Als ik me droom had mogen geloven had ik nu toch al zeker een tiental vissen in de boot moeten hebben, maar ja daarvoor heet het ook zeker dromen ( zijn bedrog). Dan maar snel naar de volgende stek gevaren om te kijken of het hier wel zou lukken. Inderdaad na een half uurtje vissen hadden we een 4 tal snoekbaarzen gevangen en even zoveel aanbeten gemist. Wat me op viel was dat het formaat van de vissen dit keer veel kleiner was als gemiddeld en de aanbeten waar ook een beetje lafjes.

DSC_5700

De meeste waren maar net aan de maat.

En gisteren nog bij Daan trokken ze bijna je hengel uit je handen. Het leuke was wel dat je de meeste kleine aanbeten super goed voelde op de Ripple Pro Spin 12 tot 22 gram. Het is een hengel die vrij zacht is in de top maar toch een mooie body bezit om goed de haak te kunnen zetten, en de blank is echt super gevoelig. Hier kon het dan ook niet aan liggen. We konden nu in ieder geval met enige regelmaat een snoekbaarsje vangen of in ieder geval een aanbeet krijgen. Ze rond een uur of 12 werden de aanbeten echter een stuk minder en er werd besloten om een stukje stroomopwaarts een grote buiten bocht te bevissen waar een mooie stroming is welke diep doorgaat in de kribvakken. De eerste 4 kribvakken leverde geen enkele vis op, hooguit 2 of 3 gemist ''pis'' aanbeten. Echter  het vijfde kribvak konden we mooi diep uitvissen toe aan de oever waar nog bijna 1,5 meter water stond. Precies in dit hoekje kreeg ik in nog geen 5 minuten 2 mooie zestigers op de Ripple stok.

 

DSC_5703

Een mooie 68 tiger van 1,5 meter water op de Ripple Pro 12 tot 22 gram

 

Wat beukte ze er mooi op, de shads volledig in de bek en dan ook een mooie dril op het ondiepe water. Dan is een zachtere hengel wel weer wat fijner om mee te drillen.Aan het eind van de dag was de stand 7 voor Gerhard 2 voor Steef en ikzelf zij de gek had er 16, Steef had ook nog een mooie baars gevangen.  We hadden leuke sport op licht materiaal in een super mooie Oer Hollandse omgeving, dit is toch ook heel wat waard.

 

DSC_5699

Mooie sport op licht materiaal.

 

Zeker als je is om je heen kijkt en het nieuws volgt en dan hoor je wat voor leed er allemaal is, bijv, zo'n GEK in Noorwegen en de driegende hongersnood in de Hoorn van Afrika. De jongens vertelden bij de helling dat ze hadden genoten en dat ze het leuk vonden om te zien dat de techniek hoe je vertikaald zo veel bepalend is voor je vangsten. Naarmate de dag vorderde begonnen ze steeds subtieler te bewegen met de shad. Alleen naar enige tijd verslapte de consentratie en waren de bewegingen meteen weer een stuk ongecontroleerder en hierdoor ook minder aanbeten. Het enige wat ze af en toe vergaten als ze beet hadden, was om goed de haak te zetten. Jongens het weer en de sfeer was top, de vangsten iets minder, maar daardoor niet minder genoten. Hoop op een zo snel mogelijke herkansing.

 

Gr Marc

 

Plaats reactie

Beveiligingscode
Vernieuwen

 

Uw reclame hier?

5514 unieke bezoekers 2010!

 

 

online-kunstaas-kopen

online-kunstaas-kopen